S L U N Í Č K A

Třídní učitelky: Jolana Faflíková a Bc. Markéta Buzická

Do naší třídy Sluníček chodí celkem 25 dětí. Jsme třída s věkovým rozmezím dětí 3 – 6 let.

V naší třídě s dětmi pravidelně cvičíme jógu, každé ráno protahovací cvičení a pohybové hry. Chodíme pravidelně na procházky do lesoparku, na Mariánskou louku atd. Pravidelně jsme s dětmi chodily i do solné jeskyně, divadla, muzea, ale vzhledem k současné koronavirové situaci budeme muset řadu akcí omezit.

Pro rodiče s dětmi budeme v průběhu roku pořádat tematické akce (podzimní dílnička, vánoční dílnička a besídka apod.)

Při výchovně vzdělávací práci vycházíme z potřeb, přání a individuálního rozvoje dětí, zaměřujeme se na zdravý a všestranný vývoj dětí.

Snažíme se o to, aby školka byla pro děti druhým domovem, aby se zde cítili dobře, bezpečně a pohodově.

Učíme děti každodenním činnostem, umět si poradit, vyřešit jednoduchý problém. Chceme, aby děti byly sebevědomými bytostmi, které se nebojí zeptat pokud něvědí. Chceme, aby uměly pomáhat druhým a proto se zapojujeme do těchto projektů:

Špačkoš = charitativní projekt, kdy se sbírají 8 cm dlouhé pastelky ,,špačci‘‘ a z nich v chráněných dílnách vyrábí umělecká díla, která se následně prodávají a dílny z nich mají pro své klienty peníze. Jednou za čas tedy probereme všechny pastelky a vytřídíme malé ,,špačky‘‘. Mohou nám je nosit děti i z domova a vhazovat je do krabice v chodbě školky.

Krůčky = nese název kroužek pro postižené děti z Děčína. Pro ně sbíráme hračky, oblečení, ale i další věci (nové), které by potěšily třeba maminky postižených dětí, nebo které jsou vhodné k prodeji na trzích, kde tento kroužek prodává a z výtěžku pak platí/přispívá dětem na zájmové kroužky, plavání apod. Celý rok nám tedy mohou rodiče s dětmi nosit nepotřebné nezničené/nové věci, které pak udělají radost jiným.

Těšíme se na společná dobrodružství ♥

KALENDÁŘ SLUNÍČKA