J A B L Í Č K A

Třídní učitelky:          Zdena Plachá ,, Barbora Hynková

Asistentka pedagoga: Irena Panchartková

Motto třídy: „Endele bendele, tak i tak, budeme si spolu hrát“

Třída Jablíček je třída společného vzdělávání, kde je zařazena část dětí se speciálně vzdělávacími potřebami a část dětí zdravých. Vzájemné poznávání obou skupin dětí přináší velmi pozitivní výsledky.

Děti se spec. vzděl.potřebami postupují ve vývoji rychleji na základě bezprostředního kontaktu s dětmi zdravými a děti zdravé naopak poznávají ,že všichni lidé/děti/ mají stejnou hodnotu, přestože je každý jiný /jinak vypadá, jinak se chová/ a že osobnostní rozdíly jsou přirozené.

Snažíme se dětem vytvářet podnětné prostředí s dostatkem porozumění a tolerance k projevům a potřebám všech dětí. Každodenní práce je přizpůsobovaná aktuálním potřebám dětí.

V činnostech upřednostňujeme prožitkové a kooperační učení hrou, která tvoří hlavní náplň dne. V činnostech pracovních, výtvarných a tvořivých pak dáváme přednost přístupu individuálnímu. Podrobnější popis naší práce najdete v TVP třídy Jablíček.

KALENDÁŘ JABLÍČKA