neděle, 03 červen 2018 10:06

Sluníčka

Vítáme Vás ve třídě Sluníček

Poprvé ve školce:

• Zpočátku volte kratší pobyt – je vhodnější pozvolný vstup do školky.
  • Dodržujte stejné rituály – voďte děti ve stejný čas. Používejte konkrétní a přesné údaje o tom, kdo a kdy ho vyzvedne (po svačině, po obědě, po odpočinku). Nikdy nelžete o tom, kdy ho vyzvednete.
  • Rozlučte se krátce – loučení zbytečně neprotahujte.
  • Buďte trpěliví a citliví – povídejte si s dítětem o tom, co ve školce dělalo a co nového zažilo.
  • Ujistěte dítě, že ho do školky neodkládáte, ale že sem chodí proto, aby se mnohému novému naučilo a zažilo spoustu zábavy.
  • Komunikujte s učitelkou – možná zjistíte, že pár minut po tom, co se s vámi dítě dramaticky loučí, se rázem uklidní a spokojeně si hraje s ostatními.
  • Za zvládnutý pobyt ve školce dítě pochvalte, ale předejděte tomu, aby za hezké chování dostalo něco materiálního. Za horší adaptaci mu nikdy nehubujte.
  • Nepřiznávejte své pocity, že se vám také hodně stýská. Když zvládnete své emoce vy, dítě je zvládne také.

Milí rodiče, nevěřte všemu, co Vám děti říkají o školce. My zase nebudeme věřit všemu, co říkají o Vásed82eca7e70943334c660767f600ae17--good-morning-welcome-to.jpg

• Denně sledujte nástěnku, informace se mohou ze dne na den měnit.
  • Co děti potřebují do mateřské školy:

Přezůvky:  klasické bačkůrky s plnou patou (NE crocsy nebo pantofle!!!)

Potřeby do třídy:  hrneček na pití (podepsaný), balení kapesníků, vlhčené ubrousky

Šatna:

-horní přihrádka:     -horní část      -věci na cestu domů

-spodní část    -věci na ven (tepláky, mikina, tričko, náhradní spodní prádlo a ponožky, bunda, čepice, pláštěnka,           holinky, pevnou obuv)

-spodní přihrádka:   -horní část      -přezůvky do školky

-spodní část   -obuv na ven (holinky, botasky)

KALENDÁŘ SLUNÍČKA