úterý, 05 červen 2018 09:27

neděle, 02 říjen 2016 18:41

Milí rodiče,

vítáme Vás v novém školním roce

2020 - 2021

Provozní doba naší mateřské školy je:

Po., St.   6,00  -  17,00 hod.

Út., Čt.   6,00  -  16,15 hod.

Pá.          6,00  -  16,00 hod.

Prosíme, své děti si vyzvedávejte nejpozději 15 min. před ukončením provozní doby. Mateřská škola se po té kóduje.

Děkujeme za spolupráci

I v letošním roce je pro rodiče a pedagogy v MŠ Riegrova zřízena funkce -

KONZULTAČNÍ PRACOVNÍK - Bc. Vlasta ADAMČÍKOVÁ.

Objednávat se můžete předem pouze telefonicky

na čísle 778 424 741.

Úřední hodiny - každé pondělí:

- sudé týdny - 13,00  -  16,00 hod.

- liché týdny - 07,00 -   10,00 hod.

Milí rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které se konají v Jahůdkách ve středu 09.09.2020 od 16,00 hod. (účast nutná, bez doprovodu dětí).

Těšíme se na Vás

Květa a Zdeňka

Co nás čeká v září?

-  nové děti se budou adaptovat a seznamovat s novým prostředím, s novými kamarády a p. učitelkami.

-  budou se učit pozdravy, kouzelná slovíčka, pravidla třídy, úklid hraček...

15.09.  Předškoláci zahájí kurz plavání   -   1o lekcí za 300,- Kč. Každé úterý začátek 8,30 hod. V tento den děti musí být ve školce  v 7,30!!!

S sebou: - batoh na záda, ručník, plavky, holčičky - koupací čepice, sáček na mokré věci, malá svačinka + pití

23.09."Papouškové a jejich život"zábavně vzdělávací program v MŠ. Vstupné 60,- Kč

30.09. Navštívíme muzeum - zábavně vzdělávací program  "Staň se plavčíkem". Vstupné 50,- Kč

Milí rodiče, pozor, změna!!!

Díky výskytu koronaviru v některých mateřských školách rušíme třídní schůzky v naší třídě. Informace Vám budou poskytnuty písemnou formou. Děkujeme za pochopení.

Milí rodiče,

rádi bychom Vás touto cestou informovali o chodu naší třídy a předali některé důležité informace, které jsme chtěli zmínit na třídních schůzkách...

V současné době je školka téměř v normálním provozu, prosíme Vás pouze o nošení roušek v prostorách MŠ a o dezinfekci rukou při vstupu do školky. Dále Vás prosíme o to, aby děti nenavštěvovaly školku pokud mají rýmu nebo kašel.

Co děti potřebují do školky, provozní dobu, tel. čísla ap. si prosím, prostudujte na stránkách naší třídy v sekci O nás nebo nástěnce v naší šatně.

Prosíme, v šatně si prostudujte školní řád platný pro tento školní rok a podepište, že jste tak učinili.

Díky koronaviru je změna ve výši částky rodičovského příspěvku (na hračky, výtvarný materiál, dárečky pro děti ap.). Letos nebudeme vybírat původní částku ve výši 800,- Kč, protože dětem zbyly finance z loňského školního roku. Nové rodiče tedy prosíme, o příspěvek 500,- Kč na celý školní rok a ostatní o 250,- Kč. Platbu předávejte osobně v naší třídě.

O vzdělávání předškoláků jsme Vás informovali osobně. Přesto ještě... předškolní výchova probíhá i v dopoledních hodinách v naší třídě, kdy je dle našeho názoru intenzivnější a efektivnější, a to proto, že naše předškoláčky známe, víme, co který z nich potřebuje procvičovat, máme více prostoru pro individuální práci a je tu i větší zpětná vazba. Každý předškolák má svůj box, ve kterém má penál, desky na pracovní listy a žákovskou knížku. Touto cestou děti vedeme k tomu, aby pečovaly o své věci. Někdy děti dostanou domácí úkol, který zadá p. učitelka, vyřídit rodičům musí sám předškolák. Za splněné úkoly děti dostávají obrázky do ŽK. Po obědě v MINIŠKOLE se schází až 22 předškoláků, což je velký počet, proto není příliš velký prostor pro individuální práci s každým z nich. Nemusíte mít tedy obavy, že Vaše dítě o něco přijde, pokud ho vyzvednete po obědě.

Pro předškoláky je povinná předškolní docházka, proto při každé nepřítomnosti dítěte je potřeba provést zápis do Omluvného listu.

U dětí podporujeme samostatnost - děti se samy svlékají a oblékají (prťouskům samozřejmě pomáháme), od 4 let jedí celým příborem a předškoláci jsou samostatní i v celkové hygieně. Klademe důraz na slušné chování, správné stolování, sezení u stolu a držení tužky. Prosíme, podporujte samostatnost svých dětí i Vy!

Na závěr ještě něco málo k třídním akcím... V září jsme s předškoláky zahájili plavecký kurz (věříme, že nám ho covid nezruší), na říjen máme domluvenou návštěvu knihovny a divadelní představení ve školce. Bohužel tradiční rozsvěcení vánočního stromu na zahradě MŠ letos nebude. Ale pokud to situace dovolí, určitě si uděláme vánoční posezení v Jahůdkách. O všem Vás budeme informovat na našich webových stránkách a také nástěnce v šatně. Tímto Vás prosíme, čtěte je!! Věříme, že ve druhém pololetí tohoto školního roku bude situace příznivější, a že budeme moct vyjet do školy v přírodě za naším Splaváčkem - termín 21.- 25.6.2021.

Těšíme se na spolupráci s Vámi a v případě jakýchkoliv nejasností, problémů se neváhejte zeptat... Květa a Zdeňka

Milí rodiče,

dle nařízení vlády v rámci nouzového stavu bude naše mateřská škola v době od 01.03.2021 do 19.03.2021 UZAVŘENA!!

Pro děti zaměstnanců ZIS a jiných vybraných profesí bude otevřena MŠ Rakovnická. K umístění je potřeba pro první den rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce. Dále kopie evidenčního listu, který si zřejmě MŠ přepošlou mezi sebou.

Předškolní výuka pro předškoláky bude probíhat distanční formou po jarních prázdninách.

Nárok na ošetřovné je. Formulář je dostupný na stránkách OSSZ, MŠ nic nepotvrzuje.

Informace o ošetřovném neleznete na tomto odkazu: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu.

Přejeme Vám všem pevné zdraví a hodně sil. Květa a Zdeňka

neděle, 25 září 2016 11:46

KALENDÁŘ JAHŮDKY

online zapis

Copyright © 2021 MŠ RIEGROVA Rights Reserved.