úterý, 05 červen 2018 09:27

neděle, 02 říjen 2016 18:41

Milí rodiče,

vítáme Vás v novém školním roce

2020 - 2021

Provozní doba naší mateřské školy je:

Po., St.   6,00  -  17,00 hod.

Út., Čt.   6,00  -  16,15 hod.

Pá.          6,00  -  16,00 hod.

Prosíme, své děti si vyzvedávejte nejpozději 15 min. před ukončením provozní doby. Mateřská škola se po té kóduje.

Děkujeme za spolupráci

I v letošním roce je pro rodiče a pedagogy v MŠ Riegrova zřízena funkce -

KONZULTAČNÍ PRACOVNÍK - Bc. Vlasta ADAMČÍKOVÁ.

Objednávat se můžete předem pouze telefonicky

na čísle 778 424 741.

Úřední hodiny - každé pondělí:

- sudé týdny - 13,00  -  16,00 hod.

- liché týdny - 07,00 -   10,00 hod.

Milí rodiče,

srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které se konají v Jahůdkách ve středu 09.09.2020 od 16,00 hod. (účast nutná, bez doprovodu dětí).

Těšíme se na Vás

Květa a Zdeňka

Co nás čeká v září?

-  nové děti se budou adaptovat a seznamovat s novým prostředím, s novými kamarády a p. učitelkami.

-  budou se učit pozdravy, kouzelná slovíčka, pravidla třídy, úklid hraček...

15.09.  Předškoláci zahájí kurz plavání   -   1o lekcí za 300,- Kč. Každé úterý začátek 8,30 hod. V tento den děti musí být ve školce  v 7,30!!!

S sebou: - batoh na záda, ručník, plavky, holčičky - koupací čepice, sáček na mokré věci, malá svačinka + pití

23.09."Papouškové a jejich život"zábavně vzdělávací program v MŠ. Vstupné 60,- Kč

30.09. Navštívíme muzeum - zábavně vzdělávací program  "Staň se plavčíkem". Vstupné 50,- Kč

Milí rodiče, pozor, změna!!!

Díky výskytu koronaviru v některých mateřských školách rušíme třídní schůzky v naší třídě. Informace Vám budou poskytnuty písemnou formou. Děkujeme za pochopení.

Milí rodiče,

rádi bychom Vás touto cestou informovali o chodu naší třídy a předali některé důležité informace, které jsme chtěli zmínit na třídních schůzkách...

V současné době je školka téměř v normálním provozu, prosíme Vás pouze o nošení roušek v prostorách MŠ a o dezinfekci rukou při vstupu do školky. Dále Vás prosíme o to, aby děti nenavštěvovaly školku pokud mají rýmu nebo kašel.

Co děti potřebují do školky, provozní dobu, tel. čísla ap. si prosím, prostudujte na stránkách naší třídy v sekci O nás nebo nástěnce v naší šatně.

Prosíme, v šatně si prostudujte školní řád platný pro tento školní rok a podepište, že jste tak učinili.

Díky koronaviru je změna ve výši částky rodičovského příspěvku (na hračky, výtvarný materiál, dárečky pro děti ap.). Letos nebudeme vybírat původní částku ve výši 800,- Kč, protože dětem zbyly finance z loňského školního roku. Nové rodiče tedy prosíme, o příspěvek 500,- Kč na celý školní rok a ostatní o 250,- Kč. Platbu předávejte osobně v naší třídě.

O vzdělávání předškoláků jsme Vás informovali osobně. Přesto ještě... předškolní výchova probíhá i v dopoledních hodinách v naší třídě, kdy je dle našeho názoru intenzivnější a efektivnější, a to proto, že naše předškoláčky známe, víme, co který z nich potřebuje procvičovat, máme více prostoru pro individuální práci a je tu i větší zpětná vazba. Každý předškolák má svůj box, ve kterém má penál, desky na pracovní listy a žákovskou knížku. Touto cestou děti vedeme k tomu, aby pečovaly o své věci. Někdy děti dostanou domácí úkol, který zadá p. učitelka, vyřídit rodičům musí sám předškolák. Za splněné úkoly děti dostávají obrázky do ŽK. Po obědě v MINIŠKOLE se schází až 22 předškoláků, což je velký počet, proto není příliš velký prostor pro individuální práci s každým z nich. Nemusíte mít tedy obavy, že Vaše dítě o něco přijde, pokud ho vyzvednete po obědě.

Pro předškoláky je povinná předškolní docházka, proto při každé nepřítomnosti dítěte je potřeba provést zápis do Omluvného listu.

U dětí podporujeme samostatnost - děti se samy svlékají a oblékají (prťouskům samozřejmě pomáháme), od 4 let jedí celým příborem a předškoláci jsou samostatní i v celkové hygieně. Klademe důraz na slušné chování, správné stolování, sezení u stolu a držení tužky. Prosíme, podporujte samostatnost svých dětí i Vy!

Na závěr ještě něco málo k třídním akcím... V září jsme s předškoláky zahájili plavecký kurz (věříme, že nám ho covid nezruší), na říjen máme domluvenou návštěvu knihovny a divadelní představení ve školce. Bohužel tradiční rozsvěcení vánočního stromu na zahradě MŠ letos nebude. Ale pokud to situace dovolí, určitě si uděláme vánoční posezení v Jahůdkách. O všem Vás budeme informovat na našich webových stránkách a také nástěnce v šatně. Tímto Vás prosíme, čtěte je!! Věříme, že ve druhém pololetí tohoto školního roku bude situace příznivější, a že budeme moct vyjet do školy v přírodě za naším Splaváčkem - termín 21.- 25.6.2021.

Těšíme se na spolupráci s Vámi a v případě jakýchkoliv nejasností, problémů se neváhejte zeptat... Květa a Zdeňka

neděle, 25 září 2016 11:46

KALENDÁŘ JAHŮDKY