pondělí, 30 březen 2020 17:27

Pozdrav

Milí rodiče,

všechny vás zdravíme. Vzhledem k situaci, která nastala, je toto jediný způsob, jak vás a vaše (naše) děti pozdravit a popřát vám hodně zdraví a štěstí. Posíláme vám odkaz na webové stánky, kde najdete mnoho úžasných nápadů na domácí vzdělávání, na výtvarné činnosti, pracovní listy zaměřené podle ročních období -  www.pinterest.com, www.predskolaci.cz,.

Pro predškoláky je asi nejdůležitější, aby než půjdou do školy, zvládly veškerou sebeobsluhu - poznat si svoje věci, srovnat si svoje věci na určené místo, umět zapínat knoflíky, zapínat zipy, zavazovat tkaničky, ořezávat tužky. Procvičujte stříhání nůžkami, modelování - rozvíjíte tím jemnou motoriku a posilujete svalstvo prstů a dlaní, tak potřebné pro psaní (kontrolujte správný úchop tužky). Vyprávějte či čtěte dětem pohádky -  a poté je děti zkusí sami vyprávět, mluvte s nimi, co nejvíc. Naučte je dokončit úkol (pracovní list), poznat pravou a levou ruku, poznat kolik je hodin. Učte děti rozkládat slovo na slabiky, hledat první a poslední hlásku ve slově (hru začíná to na .....končí to na ...- známe všichni ze svého dětství).

Jestli se s dětmi budete učit, tak nezapomeňte, že by to všem mělo přinášet radost a pocit úspěchu. Tak nespěchejte a mějte se rádi. Těšíme se, že vás všechny brzy uvidíme    Vlasta a Míša a Radka.

středa, 04 březen 2020 11:45

AKCE V BŘEZNU

10.3. NÁVŠTĚVA ZŠ VRCHLICKÉHO (pouze předškoláci)

13.3. NÁVŠTĚVA KNIHOVNY - téma jaro