úterý, 25 duben 2023 11:27

témata na měsíc listopad

• 1. MY SE DUCHŮ NEBOJÍME, DÝNĚ PRO NĚ ROZSVÍTÍME

Cílem tohoto tématu je seznámení s tradicemi a zvyky svátku Halloween a dušiček. Získat povědomí o existenci různých národů a kultur prostřednictbím tohoto svátku.

S dětmi nás čeká vydlabávání dýní, tradiční dušičková - haloweenská párty, kdy se nám děti převléknou za různá strašidla, kostlivce a užijeme si spousty soutěží a úkolů.

2. Letí dráček, letí drak, vyletěl až do oblak"

Tento týden se zaměříme na rozdílnost mezi draky papírovými a draky pohádkovými. Zkusíme si vyrobit nějaké papírové draky a pokud nám bude přát počasí, tak je půjdeme pouštět na kopec. Pak nás čekají pohádky, kde se ocitají draci a vysvětlení mezi dobrem a zlem

• ,,Do lesa dnes půjdeme, potichoučku budeme"

Osvojíme si základní poznatky o lese, naučíme se poznávat stromy a zvěř. Povíme jak se chovat v lese. Procházky zaměříme do blízkého lesního parku.